Key Highlights
- Tremec manual gearbox
- 5.0L Coyote V8
- Track-ready cooling
Performance
| Horsepower | 0 hp |
| Torque | 0 Nm |
| 0-100 km/h | 0 s |
| Top Speed | 0 km/h |
| Drivetrain | RWD |
Dimensions & Practicality
| Weight | 1750 kg |
| Length x Width x Height | 4811 x 1915 x 1397 mm |
| Wheelbase | 2718 mm |
| Cargo Volume | 376 L |
| Seating | 4 Passengers |
